» چرا خواننده ها موقع ضبط قطعه در استودیو هدست میزارن؟

اگر تا به حال در پشت صحنه ساخت یک ویدئو حضور پیدا کرده باشید، احتمالاً متوجه شدید که پروسه ضبط کردن صدا برای خوانندگان چگونه است.


آن ها معمولاً داخل یک اتاق مخصوص هستند که یک طرف اتاق شیشه قرار دارد و سپس موسیقی پلی می شود و آن ها شروع به خواندن می کنند. این تصویر برای همه ما آشناست اما شاید برای بعضی این سوال به وجود آمده باشد که چرا خواننده ها هنگام خواندن ، یک هدست بزرگ داخل گوششان می گذارند.


زمانی که خواننده در استودیو ضبط مشغول به کار است، اغلب صدایش به اندازه چند برابر با قدرت بیشتر ضبط می شود. اگر همه افراد هنگام ضبط آهنگ داخل یک اتاق باشند، همه چیز به هم می ریزد. به همین دلیل خواننده معمولاً به تنهایی داخل آن اتاق می ایستد و همچنین برای این که ادامه موسیقی را به طور دقیق بشنود و بطور دقیق تار های صوتی خود را با آن تنظیم کند، نیاز به هدست دارد.


در واقع آن ها با استفاده از هدست صدای خود را از صداهای مختلف دیگر ایزوله می کنند. مطمئن می شوند فردی که آهنگ را با آن ها تنظیم می کند، دقیقاً چه موسیقی را می نوازد و همچنین اطمینان حاصل می کنند که خودشان دقیقا مطابق با موسیقی پیش می روند، بدون این که مجبور باشند صدای ضبط شده خود را بشنوند.


استودیو ضبط


در واقع خواننده از طریق هدست هیچ گونه صدای اضافی دیگر حتی صدایی که از میکروفون خودش می آید را متوجه نمی شود. این هدست ها باید کاملاً به گوش چسبیده باشند، کیفیت بالایی داشته باشند تا مطمئن شوند هیچ صدای اضافی به گوش خواننده نمی رسد و حواس را پرت نمی کند. این هدست ها برای محیط های داخل خانه یا برای افراد آماتور هم استفاده می شود.


فرم ارسال نظر


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله